ERG-1SJ623V
Part Number:
ERG-1SJ623V
Description:
RES 62K OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
62 kOhms
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%