ERX-1SG3R9V
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERX-1SG3R9V
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 3.9 OHM 2% 1W AXIAL
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Oxide Film
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
3.9 Ohms
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±2%