ERG-5SJ330
Part Number:
ERG-5SJ330
Description:
RES 33 OHM 5% 5W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
33 Ohms
Size / Dimension :
0.315" Dia x 0.945" L (8.00mm x 24.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%