ERG-3SJ683V
Part Number:
ERG-3SJ683V
Description:
RES 68K OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
68 kOhms
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%