ERG-1SJP151S
Part Number:
ERG-1SJP151S
Description:
RES 150 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%