ERG-12SJ101V
Part Number:
ERG-12SJ101V
Description:
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%