RSF2B-3R3-JTW
Part Number:
RSF2B-3R3-JTW
Description:
RES 3.3 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
3.3 Ohms
Size / Dimension :
0.213" Dia x 0.591" L (5.40mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%