GP55-5621-FBW
Part Number:
GP55-5621-FBW
Description:
RES 5.62K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 160°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
5.62 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
100ppm/°C
Tolerance :
±1%