GP55-38R3-FTW
Part Number:
GP55-38R3-FTW
Description:
RES 38.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 160°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
38.3 Ohms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
100ppm/°C
Tolerance :
±1%