PR2-R15-JTW
Part Number:
PR2-R15-JTW
Description:
RES 0.15 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
150 mOhms
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.874" L (7.92mm x 22.20mm)
Temperature Coefficient :
200ppm/°C
Tolerance :
±5%