RSF1A-2R7-JBW
Part Number:
RSF1A-2R7-JBW
Description:
RES 2.7 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
2.7 Ohms
Size / Dimension :
0.134" Dia x 0.354" L (3.40mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%