175-911-JTW
Part Number:
175-911-JTW
Description:
RES 910 OHM 5% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C ~ 350°C
Power (Watts) :
10W
Resistance :
910 Ohms
Size / Dimension :
0.350" Dia x 1.720" L (8.89mm x 43.70mm)
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Tolerance :
±5%