PR1-470-JBW
Part Number:
PR1-470-JBW
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
47 Ohms
Size / Dimension :
0.225" Dia x 0.598" L (5.72mm x 15.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%