UB3C-47RF8
Part Number:
UB3C-47RF8
Description:
RES 47 OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
47 Ohms
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.350" L (4.00mm x 8.90mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%