UB3C-0R5F8
Part Number:
UB3C-0R5F8
Description:
RES 0.5 OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
500 mOhms
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.350" L (4.00mm x 8.90mm)
Tolerance :
±1%