UB5C-16RF8
Part Number:
UB5C-16RF8
Description:
RES 16 OHM 1% 5W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
16 Ohms
Size / Dimension :
0.250" Dia x 0.500" L (6.40mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%