PWR220T-20-2400J
Part Number:
PWR220T-20-2400J
Description:
RES 240 OHM 5% 20W TO220-2
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.575" (14.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
TO-220-2, Variant
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Active
Resistance :
240 Ohms
Size / Dimension :
0.398" L x 0.157" W (10.10mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
TO-220-2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%