HPC4C153M
Part Number:
HPC4C153M
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Power (Watts) :
4W
Resistance :
15 kOhms
Size / Dimension :
0.315" Dia x 1.496" L (8.00mm x 38.00mm)
Temperature Coefficient :
-900/ -1900ppm/°C
Tolerance :
±20%