CX2225X7R562KW2
Manufacturer:
Quantic UTC
Part Number:
CX2225X7R562KW2
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
MLCC, 3000V, X7R, 5600 PF, 10%,
Manufacturer :
Quantic UTC
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Capacitance :
5600 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
3000V (3kV)