HPC5C103K
Part Number:
HPC5C103K
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)
Temperature Coefficient :
-900/ -1900ppm/°C
Tolerance :
±10%