CW001390R0JE12HS
Part Number:
CW001390R0JE12HS
Description:
RES 390 OHM 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C ~ 350°C
Resistance :
390 Ohms
Size / Dimension :
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%