CW0013K300JE12HS
Part Number:
CW0013K300JE12HS
Description:
RES 3.3K OHM 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C ~ 350°C
Resistance :
3.3 kOhms
Size / Dimension :
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%