CW0011R300JE12HS
Part Number:
CW0011R300JE12HS
Description:
RES 1.3 OHM 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C ~ 350°C
Resistance :
1.3 Ohms
Size / Dimension :
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%