PWR247T-100-30R0F
Part Number:
PWR247T-100-30R0F
Description:
RES 30 OHM 1% 100W TO247
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.51mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
30 Ohms
Size / Dimension :
0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%