C0402X104K016T
Manufacturer:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Part Number:
C0402X104K016T
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402
Manufacturer :
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V