Y6071644R937V9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Part Number:
Y6071644R937V9L
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 644.937 OHM 0.3W 0.005% RAD
Manufacturer :
VPG Foil Resistors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.450" (11.43mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.3W
Product Status :
Active
Resistance :
644.937 Ohms
Size / Dimension :
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.005%