CF1/4W680RJT
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronics Technology
Part Number:
CF1/4W680RJT
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 680 OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock:
900
Manufacturer :
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
680 Ohms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%