CF1/4W390KJT
Part Number:
CF1/4W390KJT
Description:
RES 390K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
390 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Tolerance :
±5%