MF1/8W220KFTB
Part Number:
MF1/8W220KFTB
Description:
RES 220K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
220 kOhms
Size / Dimension :
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%