Y107313K0000T0L
Part Number:
Y107313K0000T0L
Description:
RES 13K OHM 0.01% 1/4W RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
13 kOhms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%