Y107315K0000T9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Part Number:
Y107315K0000T9L
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 15K OHM 0.01% 1/4W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil Resistors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
15 kOhms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%