USF370-9.99M-0.1%-5PPM
Part Number:
USF370-9.99M-0.1%-5PPM
Description:
RES 9.99M OHM 0.1% 3/4W RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.520" (13.21mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
9.99 MOhms
Size / Dimension :
1.500" L x 0.075" W (38.10mm x 1.91mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%