Y607210K0000T9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Part Number:
Y607210K0000T9L
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 10K OHM 1/5W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil Resistors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.395" (10.03mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%