Y6071360R000B9L
Part Number:
Y6071360R000B9L
Description:
RES 360 OHM .3W .1% RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.450" (11.43mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
360 Ohms
Size / Dimension :
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.1%