Y607180K0000V9L
Part Number:
Y607180K0000V9L
Description:
RES 80K OHM 1/5W .005% RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.450" (11.43mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
80 kOhms
Size / Dimension :
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.005%