Y1073500R000F0L
Part Number:
Y1073500R000F0L
Description:
RES 500 OHM 1/4W 1% RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
500 Ohms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±1%