Y607199K9200Q9L
Part Number:
Y607199K9200Q9L
Description:
RES 99.92K OHM 0.02% 1/5W RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.506" (12.85mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
99.92 kOhms
Size / Dimension :
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.02%