Y008922K3000BR23R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Part Number:
Y008922K3000BR23R
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 22.3K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil Resistors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
R (0.01%)
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.6W
Product Status :
Active
Resistance :
22.3 kOhms
Size / Dimension :
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±0.1%