Y0089249R000BR23R
Part Number:
Y0089249R000BR23R
Description:
RES 249 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.336" (8.53mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
249 Ohms
Size / Dimension :
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance :
±0.1%