Y005850R0000B29L
Part Number:
Y005850R0000B29L
Description:
RES 50 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±0.1%