Y1454350R000V0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Part Number:
Y1454350R000V0L
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 350 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil Resistors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.6W
Product Status :
Active
Resistance :
350 Ohms
Size / Dimension :
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.005%