Y005430K0000T39L
Part Number:
Y005430K0000T39L
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 30K OHM 0.01% 1/2W AXIAL
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
30 kOhms
Size / Dimension :
0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±0.01%