Y005419K9900Q0L
Part Number:
Y005419K9900Q0L
Description:
RES 19.99K OHM 1/2W 0.02% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
19.99 kOhms
Size / Dimension :
0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±0.02%