Y0789250R000T9L
Part Number:
Y0789250R000T9L
Description:
RES 250 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.336" (8.53mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
250 Ohms
Size / Dimension :
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±0.01%