Y1184250K000T9L
Part Number:
Y1184250K000T9L
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 250K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Category :
Through Hole Resistors
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.390" (9.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
250 kOhms
Size / Dimension :
0.365" L x 0.235" W (9.27mm x 5.97mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%