Y0025500R000V0L
Part Number:
Y0025500R000V0L
Description:
RES 500 OHM 1/2W .005% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
500 Ohms
Size / Dimension :
0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.005%