RCMA40330R0FHB25
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
Part Number:
RCMA40330R0FHB25
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 330 OHM 0.1% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Resistance :
330 Ohms
Size / Dimension :
0.402" Dia x 2.126" L (10.20mm x 54.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%