Y472510K0000T9L
Part Number:
Y472510K0000T9L
Description:
RES 10K OHM 3/4W .01% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%