Y472584R8610T9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Part Number:
Y472584R8610T9L
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 84.861 OHM 3/4W 0.01% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil Resistors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial - 4 Leads
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Resistance :
84.861 Ohms
Size / Dimension :
0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%