Y175630R0000T0L
Part Number:
Y175630R0000T0L
Description:
RES 30 OHM 2W 0.01% AXIAL
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
30 Ohms
Size / Dimension :
0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%